Policyjny pościg za 19-letnim motocyklistą

PODKARPACIE. Policjanci z jarosławskiej drogówki zatrzymali motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 19-latek kierując motocyklem KTM, uciekał przed mundurowymi łamiąc przepisy ruchu drogowego. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w piątek, 17 lutego, około godz. 13.00 w Jarosławiu na Placu Mickiewicza. Policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę na terenie miasta, w rejonie skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, dostrzegli kierującego motocyklem KTM, którego pojazd posiadał zagiętą tablicę rejestracyjną, a tym samym była nieczytelna. Policjant wysiadł z radiowozu i wydał kierującemu polecenie zatrzymania się na pobliskim parkingu. Motocyklista zignorował to polecenie. Następnie z pasa do jazdy na wprost, wykonał manewr skrętu w prawo nie stosując się do sygnalizacji świetlnej i odjechał w kierunku ul. 3-go Maja. Policjanci podjęli za nim pościg. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych podali motocykliście polecenie do zatrzymania się, które kierujący zlekceważył. O podjętych działaniach funkcjonariusze niezwłocznie powiadomili dyżurnego jednostki.

Kierujący, podczas ucieczki, poruszał się z dużą prędkością i dopuszczał się rażących wykroczeń w ruchu drogowym – wyprzedzał na skrzyżowaniu, na przejściach dla pieszych, wyprzedził z lewej strony pojazd sygnalizujący manewr skrętu w lewo, nie stosował się do sygnalizacji świetlnej i do znaków drogowych. W dalszym ciągu nie stosował się do wydawanych przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania się i kontynuował jazdę w kierunku Łowiec. W Tuczempach, za wiaduktem kolejowym zjechał z drogi publicznej w pola. Policjanci z uwagi na brak możliwości kontynuowania jazdy bezpośrednio za motocyklem, poruszali się drogą, nie tracąc go z pola widzenia. W pewnym momencie motocyklista zatrzymał się na polu, gdzie z uwagi na podmokły teren nie mógł kontynuować jazdy. Policjanci natychmiast pieszo ruszyli za nim. Kierujący został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Był trzeźwy.

19-letni mieszkaniec gminy Chłopice trafił do policyjnego aresztu.

Za popełnione przestępstwo – nie zatrzymanie się do kontroli drogowej – grozi motocykliście do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia drogowe.

KPP Jarosław

21-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)