REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Niedźwiedź coraz bardziej zuchwały (FOTO, VIDEO)

GMINA ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Od przeszło tygodnia niedźwiedź prześladuje mieszkańców gminy Zagórz podchodząc pod ich domy. Na naszym portalu informowaliśmy o tym, że był widziany w Czaszynie oraz na Wielopolu w Zagórzu.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy kolejne nagrania oraz zdjęcia.

Nagranie z Zahutynia 10 grudnia 2023.

Zdjęcia z wizyty drapieżnika w Tarnawie Dolnej 12 grudnia 2023.

W związku z obserwowaną w ostatnim czasie aktywnością niedźwiedzi pojawiających się w bezpośrednim sąsiedztwie siedzib ludzkich Urząd Miasta i Gminy Zagórz prosi o zgłaszanie podobnych incydentów drogą mailową urzad@zagorz.pl wraz z ewentualną dokumentacją w formie plików foto lub video utrwalonych np. za pomocą smartfonów.

– Uzyskane w ten sposób od Państwa informacje pomogą nam zintensyfikować nasze działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom narażonych coraz częściej na bardzo niebezpieczne kontakty z drapieżnikami. Jednocześnie uprasza się o zabezpieczenie resztek jedzenia przed dzikimi zwierzętami, których w żadnym razie nie można dokarmiać! – przekazuje UMiG Zagórz.

„To przegięcie”

Nasi Czytelnicy, mieszkańcy Gminy Zagórz są rozgoryczeni tym, że nie podejmowane są działania zapewniające bezpieczeństwo mieszkańcom.

– To jest przesada, gdy dziewczynka wraca z przystanku autobusowego, a przed nią przebiega niedźwiedź. Trzeba czekać, aż dojdzie do tragedii? Zwierzę chodzi między domami bez żadnych obaw. Wchodzi do kompostowników i się dokarmia. Pisanie petycji czy maili do gminy nic nie daje. Dojdzie do tragedii przez to zwierzę i wtedy ciekawe, kto będzie się tłumaczył? – pisze Internauta i załącza publikowane powyżej zdjecia.

Do sprawy powrócimy już jutro!

Grafika poglądowa. fot. lasy.gov.pl, nadesłane (2)ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Niedźwiedź podchodzi pod domy! Widziany w okolicach Czaszyna! (VIDEO)

 


UWAGA! Niedźwiedź na Wielopolu w Zagórzu! (FOTO)

Grafika poglądowa: lasy gov.pl, Czytelnik (2)

13-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)