REKLAMA

Mieszkaniec Jarosławia odpowie za wymuszenia rozbójnicze

JAROSŁAW/PODKARPACIE. Policja w Jarosławiu, ustaliła i zatrzymała 35-latka, podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze i usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Do zdarzeń tych doszło kilka dni temu, w dwóch sklepach na terenie miasta.

W środę 17 stycznia po godz. 14, dyżurny jarosławskiej komendy został powiadomiony, że w jednym ze sklepów przy ul. 3-go Maja w Jarosławiu, doszło do wymuszenia rozbójniczego przez sprawcę, który uciekł. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Z relacji ekspedientki wynikało, że chwilę wcześniej nieznany jej, zamaskowany mężczyzna, który trzymał w ręce nóż, zagroził użyciem przemocy i zażądał od niej pieniędzy. Kobieta obawiając się o swoje życie, spełniła żądanie mężczyzny. Po zabraniu gotówki, sprawca uciekł.

– Podczas wykonywanych czynności, policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie, do którego doszło tego samego dnia, w jednym ze sklepów na ul. Franciszkańskiej w Jarosławiu. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca działał w podobny sposób. W tym przypadku, sprzedająca zaczęła wzywać pomocy i sprawca uciekł. Jarosławscy kryminalni bardzo dokładnie sprawdzili wszystkie zebrane w sprawie informacje i przeanalizowali zabezpieczone nagrania z monitoringu. Już kolejnego dnia, zidentyfikowali i zatrzymali mężczyznę mogącego mieć związek z tymi zdarzeniami. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Jarosławia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu – informuje Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu.

jarosław

W prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzut wymuszenia rozbójniczego i usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego, sąd zdecydował, że 35-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Za wymuszenie rozbójnicze grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Jarosławiu

22-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)