REKLAMA

Nastolatek „pożyczył” samochód i spowodował kolizję. Był pijany

JAROSŁAW/PODKARPACIE. Za krótkotrwałe użycie pojazdu i kierowanie w stanie nietrzeźwości, odpowie 17-letni mieszkaniec gminy Wielkie Oczy.

W noc sylwestrową, nastolatek wszedł na jedną z posesji w Miękiszu Starym i „pożyczył” sobie skodę, którą wjechał do rowu. Następnie porzucił samochód i dalej uciekał polami. Kiedy dotarł do najbliższych zabudowań, z posesji znajomych, zabrał rower i kontynuował jazdę do swojego domu. Został zatrzymany, miał w organizmie 2 promile alkoholu. Na interwencję zostali skierowani policjanci z komisariatu w Radymnie.

Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego, a w przydrożnym rowie znajdowała się skoda, która była jego własnością. Mężczyzna oświadczył, że sprawca wszedł na jego posesję, zabrał samochód, w którym znajdowały się kluczyki i odjechał. W pewnym momencie zjechał z drogi i wjechał do rowu, wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo. Jak podał zgłaszający, próbował go zatrzymać, jednak nie był w stanie i mężczyzna oddalił się.

j1

Policjanci ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Przejeżdżając drogą relacji Tuchla-Kobylnica Ruska, zauważyli jadącego rowerem mężczyznę, który nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy. Funkcjonariusze podjęli wobec niego interwencję. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec gminy Wielkie Oczy. Wygląd nastolatka odpowiadał rysopisowi podanemu przez zgłaszającego.

j2

Funkcjonariusze poddali 17-latka badaniu na zawartość alkoholu, okazało się, że miał w organizmie 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Nastolatek usłyszał już zarzuty w tej sprawie i przyznał się zarzucanych mu czynów.

Źródło: KPP Jarosław

05-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)