REKLAMA

Odpowie za uprawę konopi i posiadanie narkotyków (ZDJĘCIA)

NISKO/PODKARPACIE. Niżańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Urzędu Celno-Skarbowego z Przemyśla, zatrzymali 38-latka, podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli 10 krzewów konopi indyjskich oraz blisko 140 gram suszu roślinnego.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich.

– Kryminalni z Niska zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że mężczyzna w miejscu swojego zamieszkania, może posiadać substancje zabronione. Policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami II Mobilnego Referatu Realizacji w Rzeszowie Podkarpackiego Urzędu – Celno Skarbowego w Przemyślu oraz Rubi – psem do wykrywania narkotyków, postanowili sprawdzić uzyskane informacje. Funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres. Drzwi do domu otworzył im zaskoczony wizytą 38-latek. Bardzo szybko okazało się, że ustalenia funkcjonariuszy były trafne – informuje Komenda Powiatowa Policji w Nisku.

456-284667

W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze, znaleźli worek foliowy wypełniony suszem roślinnym. W tym samym czasie, „Rubi”, podjęła trop i doprowadziła do innego z pomieszczeń. Tam znajdowały się rośliny konopi indyjskich. Oprócz tego, na podłodze ułożone były tekturowe pudełka wypełnione suszem, lampy oraz akcesoria służące do uprawy roślin.

– Funkcjonariusze zabezpieczyli susz rośliny – łącznie blisko 140 gramów oraz 10 krzewów konopi indyjskich. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to marihuana. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Opowie za nielegalną uprawę konopi indyjskich i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec 38-latka policyjny dozór połączony z zakazem opuszczania kraju – dodaje KPP w Nisku.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Nisku.


06-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)