REKLAMA

Oszust recydywista z powiatu jarosławskiego zatrzymany

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali 46-letniewgo mieszkańca powiatu jarosławskiego, który od pięciu miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia wydał za nim list gończy, natomiast Sąd Rejonowy w Tarnowie poszukiwał go nakazem doprowadzenia. Mężczyzna ma na swoim koncie liczne oszustwa oraz wyłudzenia kredytu. Z tego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu.

– Od blisko 4 miesięcy, mieszkaniec powiatu jarosławskiego, ukrywał się przed organami ścigania. 46-latek wielokrotnie dopuszczał się oszustw i wyłudzał kredyty bankowe. Do tego procederu podszywał się pod inne osoby i bezprawnie wykorzystywał ich dane osobowe. Mężczyzna, w przeszłości już kilkukrotnie odbywał kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Policjanci namierzyli 46-latka, choć próbował zacierać za sobą ślady i mylić tropiących go poszukiwawczy.

recydywa

– Dzięki zdobytym informacjom funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ukrywa się na terenie Krakowa i często zmienia miejsce swojego pobytu. W poniedziałek, funkcjonariusze zatrzymali 46-latka, w hostelu na terenie Nowej Huty w Krakowie. Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów. Teraz najbliższe 3 lata i 8 miesięcy spędzi w zakładzie karnym, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności – dodaje KWP w Rzeszowie.

Pod koniec lutego, funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zatrzymali innego poszukiwanego. To 48-letni mieszkaniec Przemyśla. W grudniu 2023 roku, przemyski sąd wydał za mężczyzną list gończy. Za rozbój, którego dopuścił się w 2002 roku wspólnie z innymi osobami, miał do odbycia karę 2,5 roku pozbawienia wolności. Z informacji, jakimi dysponowali policjanci wynikało, że mężczyzna nie powrócił do zakładu karnego z udzielonej mu w 2020 roku przerwie w odbywaniu kary.

W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że poszukiwany ukrywa się na terenie Przemyśla. Jednak obawiając się zatrzymania, mężczyzna wyjechał z miasta i ukrył się na terenie gminy Krzywcza. Kiedy policjanci zapukali do jego drzwi, był całkowicie zaskoczony ich widokiem. 48-latek trafił do zakładu karnego.

Źródło: Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

07-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)