REKLAMA

Poszukiwani mężczyźni wpadli, bo pili alkohol

JASŁO/PODKARPACIE. Policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie zatrzymali trzech mężczyzn, którzy poszukiwani byli przez organy ścigania w związku z popełnionymi czynami. Jeden z nich poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania.

W minioną sobotę, mundurowi z referatu patrolowo-interwencyjnego, na ul. Wojska Polskiego w Jaśle, zauważyli mężczyznę, który na przystanku autobusowym pił alkohol i palił papierosa. Podjęli wobec niego interwencję. Po wylegitymowaniu okazało się, że 47-latek jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz listem gończym, celem odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności, w związku z popełnioną kradzieżą. Za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany mandatami.

jaslo_2

Z kolei policjanci z Nowego Żmigrodu, również w minioną sobotę, zostali skierowani do miejscowości Pielgrzymka. Ze zgłoszenia wynikało, że w rejonie Domu Ludowego, leży pijana osoba. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Zastali nietrzeźwego mężczyznę, który posiadał drobne urazy, powstałe na skutek przewrócenia się na asfalt. Na miejsce policjanci wezwali karetkę pogotowia, która zabrała go do szpitala. Na miejscu obecny był także zgłaszający interwencję. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jaśle. 27-latek ma do odbycia karę 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Natomiast we wtorek, jasielscy funkcjonariusze udali się na ul. Kopernika w Jaśle, gdzie grupa osób dobijała się do jednego z mieszkań. Przed blokiem, zauważyli mężczyznę, który miał być w tej grupie. Po jego wylegitymowaniu okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Strzyżowie. 35-latek ma do odbycia karę jednego roku pozbawienia wolności.

Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Następnie zostali przewiezieni do zakładu karnego, gdzie będą odbywać wymierzoną im karę.

Źródło: KPP Jasło

05-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)