REKLAMA

Przez Internet chciał sprzedać materac. Stracił prawie 30 tys. złotych

JAROSŁAW/PODKARPACIE. Mieszkaniec gminy Jarosław został oszukany za pośrednictwem jednej z platform sprzedażowych. Mężczyzna wystawił na sprzedaż materac przeciwodleżynowy.

Ze sprzedającym bardzo szybko skontaktowała się osoba zainteresowana kupnem. Wysłała ona wiadomość sms z linkiem do strony, po wejściu na którą mieszkaniec jarosławskiej gminy został przekierowany na stronę platformy sprzedażowej, gdzie wystawił materac.

– Na czacie wyświetlały się wiadomości, które informowały go, co ma po kolei zrobić. Niczego nie podejrzewając – na fałszywej stronie platformy sprzedażowej – wybrał swój bank, wpisał dane potrzebne do logowania, numer karty bankowej, datę ważności, numer CVC. Po wpisaniu tych danych czat się zamknął i wyskoczył komunikat, że pieniądze zostaną przesłane na rachunek bankowy sprzedającego do 24 godzin – informuje Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu.

Wkrótce mężczyzna otrzymał wiadomość z banku, w którym ma założone konto, że nie przeszła jedna z transakcji. Po telefonicznym kontakcie z placówką bankową okazało się, że na jego rachunku, przez cały dzień były wykonywane transakcje na łączną kwotę ponad 27 tys. zł.

Policja ostrzega, że sprzedając w Internecie również możemy zostać oszukani. Oszuści wysyłają linki, poprzez które to pokrzywdzeni mają potwierdzić dane do przelewu środków na konto. Są to linki do fałszywych stron bankowości internetowej. Logując się na tych stronach, pokrzywdzeni tracą dostęp do konta, przekazując jednocześnie przestępcom wszystkie swoje dane. Nie klikaj w linki w wiadomościach kierujące do płatności. Czytaj uważnie sms-y autoryzacyjne.

Źródło: KPP w Jarosławiu.

28-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)