REKLAMA

Teresa Kubas-Hul wojewodą podkarpackim! Komentarz Bartosza Romowicza

PODKARPACIE. Poseł na Sejm RP z okręgu nr 22 Bartosz Romowicz potwierdził naszemu reporterowi, że funkcję wojewody podkarpackiego w najbliższych latach pełnić będzie Teresa Kubas-Hul z Platformy Obywatelskiej. Znamy również nazwiska wicewojewodów.

Jak potwierdza nam poseł na Sejm RP Bartosz Romowicz, nowym wojewodą podkarpackim będzie Teresa Kubas-Hul z Platformy Obywatelskiej.

Wicewojewodą zostanie Wiesław Buż z Lewicy oraz Paweł Bartoszek z PSL.

Pani Teresa Kubas-Hul to doświadczony i sprawdzony polityk oraz samorządowiec. Posiada wszelkie cechy, potrzebne do sprawowania tej zaszczytnej funkcji. Jestem przekonany, że świetnie sprawdzi się na tym stanowisku – komentuje na gorąco Bartosz Romowicz.

Teresa Kubas-Hul, Wiesław Buż i Paweł Bartoszek reprezentują okręg wyborczy nr 23 (rzeszowsko-tarnobrzeski). W zarządzie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie zabraknie więc przedstawiciela okręgu nr 22 (krośnieńsko-przemyskiego). Z tym faktem trudno pogodzić się Bartoszowi Romowiczowi.

Jestem rozczarowany, że osoby, które decydowały w procesie wyłaniania wojewody i wicewojewodów nie postawiły przynajmniej na jedną osobę z okręgu nr 22. Dla mnie oraz dwójki posłów PO z naszego okręgu będzie to oznaczać utrudnienia w pracy. Nie załamujemy jednak rąk, bierzemy się do pracy – powiedział nam Bartosz Romowicz.

Przypomnijmy, że w związku ze zdobyciem mandatu posła, 2 listopada br. z funkcji wojewody została odwołana Ewa Leniart z PiS. Zastępowała ją Jolanta Sawicka, która przed wyborami pełniła funkcję wicewojewody.


foto: Fb – Teresa Kubas-Hul, Fb – Bartosz Romowicz, grafika poglądowa

Teresa Krystyna Kubas-Hul (ur. 9 lipca 1963 w Stykowie) – polska polityk, samorządowiec, od 2010 do 2013 przewodnicząca sejmiku podkarpackiego.

Życiorys

Ukończyła studia ekonomiczne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Była zatrudniona w spółdzielni mieszkaniowej w Rzeszowie, a w latach 1995–2008 w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (m.in. jako pełnomocnik zarządu ds. współpracy z samorządami oraz dyrektor ds. współpracy i innowacji). Jednocześnie od 2000 do 2002 była wicedyrektorem podkarpackiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Była członkinią zarządu wojewódzkiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oraz zarządu Fundacji Programów Pomocowych dla Rolnictwa FAPA. Zajmuje się zarządzaniem programami pomocowymi Unii Europejskiej, w 2008 objęła stanowisko doradcy wojewody podkarpackiego ds. funduszy unijnych.

W wyborach w 2006 uzyskała mandat radnej sejmiku podkarpackiego z listy Platformy Obywatelskiej, została wiceprzewodniczącą sejmiku III kadencji. W 2010 ponownie wybrana na radną, następnie objęła funkcję przewodniczącej sejmiku IV kadencji, którą pełniła do 2013. W tym samym roku została wiceprezesem zarządu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Została również wykładowczynią Wyższej Szkoły Prawa i Administracji Rzeszów-Przemyśl (przemianowanej w WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa), a później także pełnomocniczką rektora tej uczelni.

W 2014 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję w kolejnych wyborach do sejmiku. Została przewodniczącą klubu PO. W 2018 nie kandydowała ponownie w wyborach. Bezskutecznie startowała do Sejmu w 2007, 2011, 2015 i 2019.

życiorys: Wikimedia Commons

18-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)