REKLAMA

tvKrosno.pl : Miłosna podróż do serca Wiednia

tvKrosno.pl : Miłosna podróż do serca Wiednia

tvKrosno.pl / PODKARPACIE. Już 12 lutego 2023 roku mieszkańcy Krosna i okolic będą mieli okazję udać się w niezapomnianą, pełną wzruszeń i miłosnych uniesień muzyczną podróż. W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbędzie się wyjątkowy koncert, podczas którego światowej sławy artyści, także ci pochodzący z Krosna, zaprezentują najpiękniejsze pieśni o miłości. O różnych obliczach tego uczucia zaśpiewają: Aleksandra Szmyd, Rafał Tomkiewicz oraz Emil Ławecki. Muzyczną ucztę poprowadzi Jerzy Snakowski.

Kiedy mówić i śpiewać o miłości, jeśli nie tuż przed Walentynkami? To doskonały czas, by przenieść się na wiedeńskie salony, poczuć atmosferę balów i wraz z międzynarodowej sławy solistami oraz wiedeńską orkiestrą Vienna Ensemble, odbyć magiczną, miłosną podróż w czasie i przestrzeni.

Wszystkie oblicza miłości

Koncert Muzyczna podróż do serca Wiednia zapewni słuchaczom niezapomniane wrażenia. Występujący na scenie artyści, za pomocą słów oraz muzyki, namalują cały wachlarz emocji kryjący się za słowem miłość. Będzie można na nowo odkryć, jakie emocje towarzyszą zakochanym, poznać smutek i rozpacz związane z rozstaniem czy odejściem ukochanej osoby, ale także poczuć przebaczenie i nadzieję na nowy początek. Będzie to niezapomniany wieczór, podczas którego muzycy ożywią najpiękniejsze wspomnienia uczestników.

Utwory zostały dobrane tak, by pokazać i muzycznie udowodnić, że miłość niejedno ma imię. Co więcej, każdy z nich zostanie poprzedzony prezentacją, która przedstawi tło danej kompozycji oraz towarzyszące jej emocje.

Z Krosna do Wiednia, z Wiednia do Krosna

Wśród solistów, którzy 12 lutego br. wystąpią na scenie w RCKP jest dwóch artystów pochodzących z Krosna.

Aleksandra Szmyd, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, która uczęszczała do klasy śpiewu prof. Ryszarda Karczykowskiego, a także Wiedeńskiego Uniwersytetu Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien jest dobrze znana krośnieńskiej publiczności. Śpiewaczka odniosła międzynarodowy sukces, zdobywając m.in. drugie miejsce podczas prestiżowego konkursu włoskiego belcanto: „Competizione dell’Opera”. Znana jest publiczności Wiednia, Niemiec, Szwajcarii, Chin.

Natomiast Rafał Tomkiewicz, krośnieński kontratenor, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, obecnie występuje na najbardziej prestiżowych scenach operowych Europy, m.in. Theater an der Wien/Kammeroper w Wiedniu, Musikverein Wien, Royal Theatre Carré Amsterdam, National Concert Hall Dublin i wiele innych.

– Bardzo się cieszę, że już wkrótce znów będę mogła wystąpić w miejscu, które jest szczególnie bliskie mojemu sercu. Właśnie Krosno było początkiem mojej muzycznej drogi – mówi sopranistka Aleksandra Szmyd. – Teraz, wraz z towarzyszącymi mi artystami, przenoszę Wiedeń – mój drugi dom – do mojego rodzinnego miasta – dodaje.

Niezapomniany wieczór w wiedeńskim klimacie

Podczas koncertu zaprezentuje się także tenor Emil Ławecki, który ukończył studia na wydziale wokalnym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie profesora Ryszarda Karczykowskiego. Artysta występował m.in. w: Teatrze Wielkim- Operze Narodowej, Komische Oper w Berlinie, wielu polskich i zagranicznych filharmoniach Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, a także za granicą m. in.: w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Chinach, Korei Południowej, Japonii, Australii i Nowej Zelandii.

– Już nie mogę się doczekać spotkania z krośnieńską publicznością. Jestem przekonany, że tym, którzy przyjmą nasze zaproszenie, dostarczymy dużej dawki emocji i muzycznych wrażeń. Przygotowaliśmy istne muzyczne widowisko, które łączy naszą wrażliwość muzyczną z międzynarodowymi doświadczeniami scenicznymi. – mówi kontratenor Rafał Tomkiewicz. – Wydarzenie uświetnią genialni wiedeńscy muzycy z orkiestry Vienna Ensemble. Dzięki nim poczujecie jedyny w swoim rodzaju klimat tego miasta – dodaje.

Koncert poprowadzi Jerzy Snakowski – popularyzator teatru muzycznego – opery, baletu, musicalu, operetki oraz autor scenariuszy teatralnych, spektakli dla dzieci i programów edukacyjnych dla dorosłych.

materiały nadesłane

24-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)