REKLAMA

Zatrzymano obywatela Turcji z fałszywymi dokumentami

BUDOMIERZ/PODKARPACIE. Obywatel Turcji jechał do Ukrainy, aby odwiedzić dziewczynę. W przekroczeniu granicy miały mu pomóc fałszywe dokumenty. Na taki wybieg nie dali się nabrać strażnicy graniczni z przejścia w Budomierzu.

17 marca funkcjonariusze z przejścia granicznego w Budomierzu kontrolowali 27-letniego obywatela Turcji. Cudzoziemiec podróżował autobusem wyjeżdżającym z Polski. Do kontroli przedstawił paszport oraz dokument pobytowy.

Polska karta pobytu od razu wzbudziła wątpliwości mundurowych. Wykorzystując sprzęt oraz wiedzę o zabezpieczeniach dokumentu, strażnicy graniczni szybko ustalili, że karta jest podrobiona. Nie była to jedyna fałszywka, którą posiadał obcokrajowiec. Nieprawdziwe było także zaświadczenie o zameldowaniu oraz umowa o pracę. Za trzy fałszywe dokumenty Turek zapłacił 2 tys. Euro – informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

kontrola

Kontrola graniczna w Budomierzu. Zdjęcie ilustracyjne.

Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanych czynów. W trakcie odprawy granicznej mówił, że wyjeżdża na około 2 tyg. do Lwowa, aby zobaczyć się z dziewczyną. Teraz ten pobyt może się przedłużyć, gdyż jedną z konsekwencji, jakie poniesie, jest 3-letni zakaz wjazdu do Polski i innych państw strefy Schengen. O konsekwencjach karnych w związku z wykorzystaniem fałszywek zadecyduje sąd. Po zakończonych czynnościach Turek wjechał na teren Ukrainy.

Źródło: BiOSG.

19-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)